سفر و گردشگری

کشور برزیل، پر جمعیت‌ترین کشور آمریکا جنوبی!

کشور برزیل پر جمعیت ترین کشور آمریکا جنوبی

برزیل یه کشور خیلی بزرگ و پرجمعیت توی قاره آمریکای جنوبیه. اینجا آدمای پرشوری داره که با فرهنگ‌های مختلفی زندگی می کنن. طبیعت برزیل واقعاً دیدنیه، از جنگل‌های بارانی و کوهستان‌ها گرفته تا ساحل‌های طولانی و رودخونه‌های بزرگ. هر کدوم از اینا برای خودشون یه جذابیت ویژه دارن. مردم برزیل هم که عاشق فوتبالن و یکی از مراکز فوتبال جهانه. توی این مقاله مجله مونوپی، در مورد جذابیت‌های برزیل و همچنین فرهنگ و تاریخ اون حرف می‌زنیم.

فهرست مطالب

جغرافیای بزریل

کشور برزیل به عنوان یه مثلث بزرگ در ضلع شرقی قاره آمریکا قرار داره که خط ساحلیش 4500 مایل یا به عبارتی ۷۴۰۰ کیلومتره و با همه کشورهای آمریکای جنوبی به جز شیلی و اکوادور مرز داره. شمال برزیل هم به خاطر جنگل‌های بی‌نظیرش، از جمله آمازون، بزرگ‌ترین جنگل جهان، شناخته میشه. اما علفزارهای خشک (پامپاس)، تپه‌های ناهموار، جنگل‌های کاج، تالاب‌های وسیع، فلات‌های عظیم و دشت‌های طولانی ساحلی هم وجود دارن. 

جغرافیای کشور برزیل

البته، شمال برزیل تحت سلطه رودخانه آمازون و جنگل‌های اطرافشه که خودش یه شبکه از صدها آبراه محسوب میشه. این رودخونه طولش ۶۸۴۰ کیلومتره و هزاران گونه مختلف، از جمله پیرانای بدنام و بوتو یا دلفین رودخانه صورتی، تو این رودخونه زندگی می‌کنن.  

مردم و فرهنگ کشور برزیل

برزیل پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی محسوب میشه که از سه گروه مختلف شامل آمریکایی‌ها، مهاجران اروپایی (عمدتاً از پرتغال) و آفریقایی‌ها تشکیل شدن. از قرن نوزدهم به بعد هم مهاجران زیادی از اروپا، خاورمیانه و حتی ژاپن به این تنوع مردمی و فرهنگی اضافه‌شدن. این تنوع فرهنگی باعث شده که فرهنگ غنی و متنوعی در زمینه مذهب، موسیقی و آشپزی در برزیل شکل بگیره.

تور برزیل

تور کشور برزیل

  • بازدید جنگل و رودخانه آمازون، حیات وحش آمازون، بومیان آمازون، آبشار ایگوآسو، شهرگردی ریودوژانیرو، سائوپائولو
  • سطح برنامه: 3 از 5
  • اقامت در هتل 4 ستاره و لوژ جنگلی آمازون
  • خدمات تور شامل راهنمای تخصصی، بیمه مسافرتی، پروازهای داخلی، وعده‌های صبحانه و…

پررنگ‌ترین نماد فرهنگی این کشور فوتباله. مردم برزیل عاشق فوتبالن و کشورشون تعدادی از بهترین بازیکنان فوتبال رو تولید کرده. مشهورترینشون ادسون آرانتس دو ناسیمنتو یا همون پله هست که برزیلی به شدت به اون افتخار می‌کنن.

حیات وحش برزیل

کشور برزیل نسبت به هر کشور دیگه‌ای تنوع حیاتی  بیشتری داره. تقریباً ۶۰۰ گونه پستاندار، ۱۵۰۰ گونه ماهی، ۱۶۰۰ گونه پرنده و ۱۰۰ هزار نوع حشره تو این کشور زندگی می‌کنن. جنگل‌های برزیل محل زندگی اکثر این حیوانات هستن، اما بسیاری از گونه‌های فوق‌العاده هم تو مناطق پامپاس و نیمه‌بیابانی زندگی می‌کنن. مثلاً، تو بخش مرکزی – غربی برزیل، منطقه‌ای به نام پانتانال وجود داره که بزرگ‌ترین تالاب جهانه. تو این کشور آناکونداهای غول‌پیکر، خوکچه‌های هندی بزرگ به نام کاپیبارا و تمساح‌های خشن آمریکای جنوبی به نام کایمان زندگی می‌کنن.

کروکودیل کایمان در برزیل

مردم برزیل برای صنایع مختلف از جنگل‌ها استفاده می‌کنن، اما از زمانی که اروپایی‌ها حدود پنج قرن پیش وارد این سرزمین شدن، تخریب جنگل‌ها بیشتر شده. بیشتر جنگل‌های بارانی اقیانوس اطلس برزیل در حال حاضر نابود شده و بخش‌های عظیمی از آمازون در معرض تهدیده. دولت پارک‌ها و پناهگاه‌های ملی بسیاری ایجاد کرده، اما فقط حدود ۷ درصد از کشور رو پوشش می‌ده.

دولت و اقتصاد

برزیل یه کشور جمهوری فدرال با رئیس‌جمهور، کنگره ملی و دادگستریه. البته این کشور پیشینه سیاسی پرتلاطمی داره. تو سال ۱۹۸۵ دولت نظامی به صورت صلح‌آمیز برکنار شد و تا سال ۹۵، سیاست و اقتصاد برزیل نسبتاً پایدار بود. برزیل زمین‌های حاصلخیز مختلفی داره، پس می‌تونه محصولات مختلفی تولید کنه.

دانه های کاکائو بخشی از کشاورزی برزیل

از جمله محصولات کشاورزیش میشه به نیشکر، لاتکس، قهوه، دانه‌های کاکائو، پنبه، سویا، برزیل یه کشور جمهوری فدرال با رئیس‌جمهور، کنگره ملی و دادگستریه. البته این کشور پیشینه سیاسی پرتلاطمی داره. تو سال ۱۹۸۵ دولت نظامی به صورت صلح‌آمیز برکنار شد و تا سال ۹۵، سیاست و اقتصاد برزیل نسبتاً پایدار بود. برزیل زمین‌های حاصلخیز مختلفی داره، پس می‌تونه محصولات مختلفی تولید کنه. از جمله محصولات کشاورزیش میشه به نیشکر، لاتکس، قهوه، دانه‌های کاکائو، پنبه، سویا، برنج و میوه‌های استوایی اشاره کرد. برزیل همچنین صنعتی‌ترین کشور آمریکای جنوبیه و می‌تونه مواد شیمیایی، فولاد، هواپیما و خودرو تولید کنه. به علاوه، بازار بزرگی هم داره که شرکت‌های خارجی می‌تونن تو اون بازار فعالیت کنن و ازش بهره‌مند شن.

تاریخ برزیل

تا همین چند وقت پیش، محققان فکر می‌کردن کشور برزیل که پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی به حساب میاد، اولین بار حدود ۱۰۰۰۰ سال قبل توسط آسیایی‌ها قابل سکونت شده. ولی خب داده‌های جدید نشون میدن که حداقل ۳۲۰۰۰ سال پیش، افرادی تو این کشور زندگی می‌کردن. بعضی از کارشناسان فکر می‌کنن که این افراد ممکنه از جزایری در اقیانوس آرام وارد شده باشن. برزیل در طول اکتشافات اروپایی‌ها در اواخر قرن 15 به رهبری پرتغال و اسپانیا به نقشه جهان اضافه شد.

تور برزیل

تور کشور برزیل

  • بازدید جنگل و رودخانه آمازون، حیات وحش آمازون، بومیان آمازون، آبشار ایگوآسو، شهرگردی ریودوژانیرو، سائوپائولو
  • سطح برنامه: 3 از 5
  • اقامت در هتل 4 ستاره و لوژ جنگلی آمازون
  • خدمات تور شامل راهنمای تخصصی، بیمه مسافرتی، پروازهای داخلی، وعده‌های صبحانه و…

محققان فکر می‌کردن کشور برزیل که پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی به حساب میاد، اولین بار حدود ۱۰۰۰۰ سال قبل توسط آسیایی‌ها قابل سکونت شده. ولی خب داده‌های جدید نشون میدن که حداقل ۳۲۰۰۰ سال پیش، افرادی تو این کشور زندگی می‌کردن. بعضی از کارشناسان فکر می‌کنن که این افراد ممکنه از جزایری در اقیانوس آرام وارد شده باشن. برزیل در طول اکتشافات اروپایی‌ها در اواخر قرن 15 به رهبری پرتغال و اسپانیا به نقشه جهان اضافه شد. وقتی این آدمای اروپایی برای اولین بار به سواحل برزیل رسیدن، این کشور محل زندگی حدود ۳۰ میلیون نفر بومیان قاره بود. الان تنها حدود ۳۰۰ هزار نفر باقی موندن که عمدتاً در نقاط دورافتاده برزیل زندگی می‌کنن.

پرتغالی‌ها اولین مستعمره خودشون رو در سال ۱۵۳۰ در برزیل تأسیس کردن. استعمارگران مزارع نیشکر رو در امتداد ساحل ایجاد کردن و الماس و طلا رو به اروپا بردن و بعد مردمی از غرب آفریقا به برزیل آورده شدن تا به عنوان برده کار کنن. کشف ذخایر بزرگ طلای داخلی تعداد زیادی از افراد رو از سواحل تا اروپا، به داخل کشور آورد. تو سال ۱۷۸۹ هم، برزیلی‌ها سعی کردن حاکمان پرتغالی خودشون رو بیرون کنن. شورش به زودی سرکوب شد، اما حرکتی به سمت استقلال آغاز شده بود. تا سال ۱۸۲۲، کشور برزیل یک کشور مستقل بود. پادشاهان پرتغالی تا سال ۱۸۸۸ حکومت کردن، زمانی که رهبران نظامی و زمین داران پادشاه رو اخراج کردن و نهایتاً برزیل به یه جمهوری فدرال تبدیل شد.

کشور برزیل یک کشور بزرگ در آمریکای جنوبیه که به دلیل مناظر طبیعی بسیار زیبا، مردم دوست‌داشتنی و فرهنگ متنوعش، جذابیت بسیاری برای گردشگران داره. این کشور قدیمی روی زمین، برای سال‌ها توسط بومیان قبل از ورود اروپایی‌ها قابل سکونت بوده. برزیل به دلیل تأسیس مستعمرات پرتغالی، یه تاریخ غنی در سال‌های پیشین داشته. پس از استقلال از پرتغال، برزیل به یه جمهوری فدرال تبدیل شد. این کشور به عنوان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای دنیا شناخته می‌شه و پرجمعیت‌ترین کشور آمریکای جنوبی هست. به علاوه، برزیل یکی از تولیدکنندگان کشتی، مواد غذایی، ماشین‌آلات و محصولات الکترونیکی در دنیا محسوب میشه. در کل، برزیل یه کشور پویا با فرهنگ متنوع، طبیعت خیره کننده و تأثیرگذار در منطقه و جهانه.

سفر و گردشگری

اگه دوست دارید همراه مونوپی مهارت‌های طبیعت‌‌گردی رو آموزش ببینید، دور دنیا سفر کنید، سفرهای ورزشی آبی تجربه کنید و… حتما از طریق لینک زیر سری به قسمت سفر و گردشگری مونوپی بزنید.

مدرسه مونوپی

اگر دوست دارید دوچرخه سواری، دویدن، کوهنوردی و توسعه فردی را در کنار مربیان باتجربه و همراهان باانگیزه شروع کنید، کلاس‌های مدرسه مونوپی، انتخاب فوق‌العاده‌ای برای شما خواهد بود. برای مشاهده اطلاعات بیشتر، به مدرسه مونوپی مراجعه کنید.

چالش و مسابقه

مونوپی علاوه بر برگزاری کلاس در قسمت مدرسه مونوپی با کمک اساتید حرفه ای، چالش ها و مسابقاتی رو در زمینه های مختلف برگزار می کنه که همه ی دوستداران ورزش و مسابقه در سراسر ایران میتونن توی این چالش ها و مسابقات شرکت کنند. اگه شما هم دوست دارید خودتون رو به چالش بکشید حتما سری به قسمت چالش و مسابقه مونوپی بزنید.

نیازمندی مونوپی

مونوپی، پلتفرم برگزاری چالش و مسابقه با هدف فرهنگسازی در ورزش و حفظ محیط زیسته. در راستای تحقق این هدف شما میتونید کالاهایی که بهشون احتیاج ندارید رو در قسمت نیازمندی مونوپی به فروش برسونید و یا رایگان به دست کسی که میخوادش، برسونید. برای خرید و فروش کالای نو و دست دوم در حوزه ورزش، سلامتی و سفر و کمپینگ وارد لینک زیر بشید.

منابع مقاله:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید